Atamızdan Annesine Bir Karanfil Bisiklet Turu

“BENDE ORADAYDIM” SLOGANIYLA ANNELER GÜNÜNDE GERÇEKLEŞEN ATAMIZDAN ANNESİNE BİR KARANFİL BİSİKLET TURU’NA BİNLERCE BİSİKLETLİ KATILDI !..

 

Karşıyaka Belediyesi ve Bench Events’in birlikte düzenlediği Atamızdan Annesine Bir Karanfil Bisiklet Turu, 13 Mayıs Pazar, Anneler Gününde Cumhuriyet Meydanından Zübeyde Hanım Anıt Mezarına kadar 15 kilometrelik mesafenin bine yakın bisikletlinin pedal basmasıyla gerçekleşti.

 

Katılan bisikletliler hep birlikte Cumhuriyet meydanında bulunan Atatürk heykelinden aldıkları karanfilleri Zübeyde Hanım Anıt Mezarına taşıdı. Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen katılımcılar taşıdıkları karanfilleri Zübeyde Hanım Anıt Mezarına bırakarak sevgi ve saygılarını sundular.

 

Organizasyonun ev sahibi Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk gibi bir evladı doğurup, yetiştirdiği için Zübeyde Annemize ve onun vasıtasıyla tüm annelere saygı ve şükranlarımızı sunmak için hep birlikte bu sürüşü gerçekleştirdik. Katılan herkese en içten teşekkürlerimizi sunarız.” dedi.

 

Bench Events Kurucusu Mehmet Fatih Ertürkmen ise “İlki gerçekleşen Atamızdan Annesine Bir Karanfil Bisiklet Turuna, muhteşem bir İzmir gününde bine yakın bisikletçi ailece katıldı. Zübeyde Annemizin ve tüm annelerin anneler gününü bu büyük farkındalık projesiyle kutlayabilmek bizim için çok büyük bir onur. Önümüzdeki sene bine yakın katılımın, katlanarak büyüyeceğinden hiç şüphemiz yok. Aileleriyle birlikte katılım gösteren tüm katılımcılara, büyük desteklerinden dolayı Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ve çalışma arkadaşlarına, turun güvenli ve konforlu geçmesi için büyük bir özveriyle çalışan İzmir Emniyetinin çok değerli mensuplarına ve desteklerinden dolayı Skoda, Carraro ve Tolkar Makina firmalarına çok teşekkür ederiz.” dedi.

 

Önümüzdeki sene tur programından haberdar olmak için sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz;
facebook.com/atamizdanannesine    -   instagram.com/atamizdan_annesine